Nasi Specjaliści

 

Iwona Helemejko


specjalista chorób oczu

Specjalista chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem, była ordynator Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego we Wrocławiu. Obecnie pracownik Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym jaskry, wykonuje nowoczesne zabiegi przeciwjaskrowe: implantacja Xen, iStent, kanaloplastyka i sklerektomia głęboka nieperforująca. Przeprowadza również zabiegi usunięcia zaćmy i iniekcji doszklistkowych.

Agnieszka Kaniewska


specjalista chorób oczu

Specjalista chorób oczu. Starszy Asystent w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Stypendystka SOE (European Society of Ophthalmology) - staż specjalizacyjny w Moorfields Eye Hospital w Londynie z zakresu zapaleń błony naczyniowej, chorób siatkówki, jaskry i neurookulistyki . Uczestnik wielu zagranicznych szkoleń i konferencji naukowych. Jest specjalistą w zakresie chirurgii zaćmy, leczenia AMD, diagnostyki i leczenia jaskry.

Agata Szalewska


dietetyk, specjalista żywienia medycznego i sportowego

Specjalista żywienia medycznego i sportowego, dietetyk, promotorka zdrowego stylu życia. Pasjonatka biegania, zdobywczyni Korony Maratonów Polskich, właścicielka Poradni Kliniczno – Sportowej ,,Dieta na Medal’’ w Słupi Kapitulnej. Ukończyła dietetykę na Wydziale Nauki o  Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na SGGW w Warszawie oraz studia podyplomowe z zakresu żywienia i wspomagania w sporcie na AWF. Jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Pracowała z pacjentami w szpitalu na Oddziale Diabetologii oraz na Oddziale Chorób Metabolicznych w Poznaniu, jak również w Puszczykowie na oddziale Paliatywnym, gdzie miała styczność żywieniem dojelitowym i pozajelitowym. Obecnie pracuje indywidualnie z pacjentami w swojej poradni,  poza tym edukuje społeczeństwo poprzez pisanie artykułów  o zdrowiu dla ,,Życia Rawicza’’ oraz magazynu ,,Ona w Rawiczu''. Jest organizatorką wielu wykładów dotyczących chorób dietozależnych, w tym cukrzycy, otyłości i nadciśnienia tętniczego. Prowadziła także wykłady m.in. w Kępnie dla poseł Bożeny Henczycy w ramach projektu „Siła jest kobietą”, gdzie jej prelekcji wysłuchało ponad 200 osób. Aktualnie prowadzi projekt ,,Bikini do lata’’, który można śledzić w regionalnych gazetach oraz w telewizji RTM. Warto wspomnieć, że z jej usług korzystali znani sportowcy m.in. wielokrotny mistrz Polski oraz medalista świata w ju-jitsu Arnold Ratajski czy brązowy medalista w kumite open Krzysztof Glina. Cały czas poszerza wiedzę uczestnicząc w różnych szkoleniach, kursach i konferencjach, ponieważ jej zawód to nie tylko praca ale przede wszystkim pasja. Ukończyła zatem ponad 40 specjalistycznych kursów, a co najważniejsze pracuje na zasadzie EBM (od ang. evidence-based medicine), czyli medycynie opartej na faktach, medycynie oparta na dowodach  – korzystanie w postępowaniu klinicznym  z wiarygodnych dowodów naukowych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa terapii. Dowodów takich dostarczają wyniki badań eksperymentalnych oraz badań obserwacyjnych.

Rejestracja w poniedziałki i środy w godzinach 15:00-20:00 pod numerem 660 206 896.

Agnieszka Zagrajek


specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog

Specjalista chorób wewnętrznych. Specjalista hipertensjolog. Wieloletnia praktyka w Oddziałach Chorób Wewnętrznych: Wojewódzkiego Szpitala im. J. Babińskiego przy pl. Jana Pawła II we Wrocławiu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu oraz Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chorób wewnętrznych, a w szczególności nadciśnienia tętniczego (interpretacja wyników badań pomocniczych, w tym zapis EKG, echo serca, całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego – holter-RR, dobór i modyfikacja leczenia). Od wielu lat wykonuję badania ultrasonograficzne (USG jamy brzusznej, układu moczowego, tarczycy), ukończyłam wiele profesjonalnych kursów z zakresu ultrasonografii, posiadam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (PTU). Biorę udział w licznych krajowych oraz międzynarodowych kongresach naukowych.

Rejestracja w poniedziałki i środy w godzinach 15:00-20:00 pod numerem 660 206 896.

Mieszko Zagrajek


dr n. med. specjalista neurolog

Adiunkt Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Duże doświadczenie zawodowe – wieloletni pracownik Kliniki Neurologii Szpitala im. T. Marciniaka przy ul. Traugutta we Wrocławiu i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. 

Doktor nauk medycznych w dziedzinie chorób naczyniowych mózgu.  

Nauczyciel akademicki.

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Autor i współautor wielu prac naukowych z zakresu neurologii opublikowanych w renomowanych polskich i zagranicznych czasopismach naukowych, aktywny uczestnik krajowych i międzynarodowych kongresów neurologicznych. 

Biegła znajomość języka angielskiego (certyfikat Uniwersytetu Cambridge).

Rejestracja w poniedziałki i środy w godzinach 15:00-20:00 pod numerem 660 206 896.

Marek Helemejko


specjalista chirurgii dziecięcej, specjalista chirurgii plastycznej