Iwona Helemejko - ZnanyLekarz.pl

Iwona Helemejko


specjalista chorób oczu

Specjalista chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem, była ordynator Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego we Wrocławiu. Obecnie pracownik Kliniki Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym jaskry, wykonuje nowoczesne zabiegi przeciwjaskrowe kanaloplastyvkę, sklerektomię głęboką nieperforującą, ECP.
Jako jedna z nielicznych w Polsce uzyskała certyfikaty pozwalające na wykonywanie zabiegów z użyciem nowoczesnych implantów przeciwjaskrowych I Stent , XEN , PRESERFLO MicroShunt.
Przeprowadza również zabiegi usunięcia zaćmy i iniekcji doszklistkowych.

Anna Górecka


mgr fizjoterapii, terapeuta metody Vojty, osteopata, osteopata pediatryczny

Szkolenia i masterkursy - Sprawdź

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, na wydziale Fizjoterapii. Fizjoterapeutka dziecięca metody Vojty, koordynator województwa dolnośląskiego terapeutów metody Vojty oraz absolwentka 4-letniego podyplomowego  cyklu szkolenia Medycyny Osteopatycznej Osteopathie Schule Deutschland. Absolwentka Rocznej Szkoły  Osteopatii Pediatrycznej Pantha Rhei - Rene Zweedijk- w trakcie obrony certyfikatu. Studentka dwuletniej podyplomowej szkoły Osteopatii Pediatrycznej Osteopathie Schule Deutschland.

Słuchacz w rocznym cyklu szkolenia  Akademii Psychobiologii.

Od 2011 roku organizuje grupy robocze terapeutów i lekarzy. Celem tych spotkań jest  przede wszystkim chęć niesienia pomocy naszym małym pacjentom. Podczas tych grup następuje zarówno wymiana  doświadczeń pomiędzy terapeutami, wsparcie dla nich w prowadzeniu "trudnych" pacjentów, a także wymiana wiedzy pomiędzy terapeutami i lekarzami, dzięki temu zespół prowadzący małego pacjenta jest w stanie otoczyć go pełnym profesjonalizmem.

Celem spotkań jest diagnoza i ustalanie planu terapeutycznego dla małych pacjentów.

 

Prywatnie podróżuję, zarówno blisko jak i daleko, celem moich podróży jest chęć poszerzenia  horyzontów, zdobywanie doświadczeń a także poznawanie nowego. Lubię aktywność, fascynuje mnie człowiek a dokładnie holistyczne oddziaływanie pomiędzy ciałem, psychiką i umysłem, zakochana jestem w psach.

Pomimo wielu szkoleń z zakresu osteopatii zgłębiam również wiedzę i rozwijam się  z psychologii, psychologii rodziny, psychoterapii oraz rozwoju osobistego.

Moja myślą przewodnią jest szacunek do drugiego człowieka i do historii, z którą puka do mojego gabinetu.

 

Doświadczenie:

2011- do obecnie własna praktyka

2013-2016 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, ul. Koszarowa,  XIII Oddział Rehabilitacji Ogólnorozwojowej - Pediatria

2006-2019 ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci Pulsantis ul. Ostrowskiego 3, Wrocław

2004 - 2006 Zakład Opiekuńczo leczniczy Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety, ul. Św. Józefa, Wrocław

2001-2004 prywatny gabinet masażu w Oleśnicy

 

Rejestracja pod numerem telefonu: 695 213 506.

 

 

Martyna Tomczyk-Socha - ZnanyLekarz.pl

Martyna Tomczyk-Socha


dr n. med. okulista

Martyna Tomczyk-Socha ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Po uzyskaniu tytułu lekarza otworzyła specjalizację z okulistyki w trybie rezydentury w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Uzyskała tytuł Doktora Nauk Medycznych w 2020r.
Zajmuje się w szczególności leczeniem chorób siatkówki , iniekcjami do ciała szklistego w AMD oraz leczeniem zachowawczym i chirurgicznym jaskry.

Uczestnik wielu szkoleń doskonalących dotyczących leczenia chirurgicznego oraz zachowawczego gałki ocznej. Aktywny uczestnik licznych konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych.

W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta. Łączy wiedzą naukową z praktyką i doświadczeniem.

Aneta Janicka


psycholog i psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Psycholog i psychoterapeuta dzieci i młodzieży w trakcie szkolenia. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 2008 roku pracuje jako psycholog z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Wspiera swoich pacjentów w ich rozwoju oraz w trudnych momentach ich życia, pomaga w rozumieniu kłopotów, w oparciu zdobytą wiedzę psychologiczną.
Obecnie bierze udział w czteroletnim specjalistycznym szkoleniu z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Ośrodku Regeneracja w Warszawie. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała pracując w poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni psychologiczno-terapeutycznej, ośrodkach rehabilitacji oraz świetlicy środowiskowej dla dzieci. W swojej pracy przyjmuje założenia psychodynamiczne, relacyjne i systemowe.
Świadczona przez nią pomoc objęta jest tajemnicą zawodową.
Prywatnie mama dziecka w wieku szkolnym. Lubi naturę, górskie wędrówki oraz swoją pracę.

 

Rejestracja pod numerem telefonu: 609 477 342.

 

Agnieszka Kaniewska


specjalista chorób oczu

Specjalista chorób oczu. Starszy Asystent w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Stypendystka SOE (European Society of Ophthalmology) - staż specjalizacyjny w Moorfields Eye Hospital w Londynie z zakresu zapaleń błony naczyniowej, chorób siatkówki, jaskry i neurookulistyki . Uczestnik wielu zagranicznych szkoleń i konferencji naukowych. Jest specjalistą w zakresie chirurgii zaćmy, leczenia AMD, diagnostyki i leczenia jaskry.

Marek Helemejko


specjalista chirurgii dziecięcej, specjalista chirurgii plastycznej